AVINUKAI

Nykštukinių avinukų veislė (angliškai Mini Lop)arba kitaip nulėpausių - yra kilusi iš Vokietijos. Tai yra prancūzų avino maža kopija. Ši veislė turi labai mielą išvaizdą, nes nulėpusios ausys jiems suteikia daug žavumo. Šios veislės triušiukai yra kresno sudėjimo, trumpomis kojytėmis ir yra vidutinio stiprumo. Ant galvytės yra lankas, turintis ryškią karūną už ausies, kuri yra pasagos formos. Avinukai dažniausiai yra labai ramaus būdo, bendraujantys.  Ypatingai rekomenduojama šeimai, kur triušiuką prižiūrės vaikai. Avinukų svoris svyruoja nuo 1,5 kg iki 2,2 kg. Šios veislės triušiukai yra linkę priaugti svorio, taigi maitinti reiktų saikingai. Auginame trijų kailio spalvų avinukus: šinšilinius, mėlynus bei raudonus.


ŠINŠILINIAI avinukai – savo pavadinimą ši kailio spalva gavo dėl panašumo į kitą graužiką – šinšilą. Manoma, kad ši spalva atsirado bandant maišyti Himalajų, Bevereno ir laukinį triušius. Dėl genų mutacijos, gelsvas pigmentas kailyje, tapo beveik baltu. Yra skiriamos kelios šinšilinių triušių veislės: didžioji šinšila, mažoji šinšila ir nykštukinės triušių veislės. Šinšilinių triušių kailis yra  vienas geriausiai vertinamų ir labai švelnus, tankus bei „minkštas“. 







MĖLYNI avinukai – dažniau visi šnekamąja kalba šią spalvą tiesiog vadina pilka, tačiau oficialiai ši spalva yra mėlyna. Mėlyna spalva gali būti nuo šviesesnės mėlynos iki tamsiai mėlynos. Spalvos intensyvumas turi būti vienodais visame kūnelyje, tik papilvėje gali būti blankesnis.











RAUDONI avinukai – nemažai žmonių šnekamąja kalba šią spalvą tiesiog vadina „ryža“ arba oranžine, tačiau oficialiai ši spalva yra raudona. Dar yra geltonos spalvos avinukai, tačiau raudonos spalvos - yra ryškesni. Raudona spalva gali būti nuo šviesesnės iki tamsesnės. Spalvos intensyvumas turi būti vienodas visame kūnelyje, tik papilvėje gali būti blankesnis.








INSTAGRAM

@maziejitriusiukai