TRIUŠIS KANDA, KODĖL?


Dažniausiai triušiai yra švelnūs augintiniai, retkarčiais švelniai “kibina” mus žnybdami. Gali pasitaikyti, kad įkanda grubiau, nes užuodžia, ką nors ant rankų. Taigi, kodėl triušis rodo agresiją? Triušis tikrai gali įbauginti, išgąsdinti, nes kanda jis tikrai stipriai ir gali likti net ir randas. DAŽNIAUSIAI triušis kanda, kai bijo, tai yra gynyba. Tokiais atvejais, pagal triušio psichologiją, jis galvoja, kad Jus išgąsdinęs, jis Jus privers jį palikti ramybėje. Dar labai dažnas atvejis, kai triušis puola, kai yra tvarkomas jo narvelis, ar norima įdėti maisto. Triušis instinktyviai gina savo erdvę, taiga – prieš tvarkant narvelį – triušį iš jo išimkite, o prieš imant maisto indelį, pirmiausia paglostykite triušį, ar prilaikykite jį ir tada pilkite maistelį. Svarbiausia – stebėkite triušį, kad jam kelia susierzinimą, kokią Jūsų veiksmai provokuoja jį, gąsdina ir kelia baimę, nerimą. Triušio psichologija gamtoje jį verčia būti budriu, gintis, jei jaučia baimę, jeigu po jo agresyvumo parodymo Jūs atsitraukėte, jis ta įsidėmi ir puolimas gali tapti įpročiu. 


Keletas požymių, kada triušis jaučia baimę, ar stresą:


·  Nuolat slepiasi. Jei triušis nuolat slepiasi, kai tik įeinate į kambarį, ar prieinate prie jo narvelio.


·  Laikosi nuošaly. Visada laiksto pakampiais, nesidomi Jumis.


·  Puola ir pabėga.


·  Lengvai nustemba – išsigąsta. Triušius išgąsdina bet koks staigus judesys.


·  Nuolatos stebi ir yra budėjimo režime.


Jei paėmėte jau paūgėjusį, ar kelių metų triušiuką, tai gali prireikti laiko jam apsiprasti, nežinia, kokioje šeimoje jis buvo prieš tai. Esu turėjusi įtin agresyvių priglaustinukų, kurie eigoje tapo įtin meilūs… Tiesiog reikia laiko, kantrybės ir atidžiai stebėti jo elgesį bei Jums skleidžiamus signalus apie tai, kada jam neramu. Jei triušis Jus puola, nebėkite, būkite šalia, taip parodydami jam, kad jo nebijote, šiek tiek atsitraukite, bet leiskite jam nurimti. Dar galima bandyti triušį prisijaukinti su skanėstais, tada lėtai jį paglostykite. Dažnai nekastruoti/nesterilizuoti triušiai būna agresyvesni ir labiau gina teritoriją.


Retai, bet kartais agresyvumas kyla dėl skausmo. Triušiui skauda, jis jaučia diskomfortą, nenori, kad būtų prie jo lendama, dėl to nori Jus įbauginti, kad paliktumėte jį ramybėje.


Keli požymiai, kai triušis Jums duoda įspėjimą:


·  Urzgia (kažkas panašaus į kriuksėjimą) – įspėjimas, kai triušis Jums sako, kad yra pikti ir pasirengę pulti.


·  Ausys nukreipiamos atgal  - irgi įspėjimas, kad triušis pasirengęs pulti.


·  Boksuojasi letenėlėmis – kai triušis bando pulti priekinėmis letenomis.

·  Trepsi galinėmis kojomis – įspėjimas, kad triušis bijo, ar pasiruošęs pulti.

Taigi, stebėkite šiuos ženklus. Taip pat triušius gali kąsti nepažįstamam, nes jis puikiai iš kvapo skiria savo šeimos narius. 

INSTAGRAM

@maziejitriusiukai